Dioart – půjčování šperků

Dioart – půjčování šperků

Plesová sezóna je v plném proudu, spousta plesů za námi, ale ještě pořád jich pár zbývá v této sezóně. Tradičně jsem navštívila pouze UTB ples, který se nesl ve stylu rock and rollu. Jistě spoustě z vás tato akce neunikla. Ale mohla vám uniknout skvělá novinka, která se váže k tématu plesů, ale nejen k nim.

Znáte zlínskou galerii Dioart? Část z vás možná tuší, něco málo o ní slyšela, ale byli jste se tam už podívat osobně? Rozhodně stojí za to. V této galerii najdete obrazy, ale také různé dekorativní předměty jako jsou vázy, jídelní servisy a spoustu jiného. Interiér působí honosným luxusním dojmem už z venku, takže bych se nedivila, kdyby se tam báli lidé vstoupit. Není se ale čeho bát. Opravdu to stojí za návštěvu.

Spousta lidí má spojené galerie a celkově umění s astronomickými částkami a mají pocit, že to není nic pro ně, že si to nemohou dovolit. Proto raději zavítají do řetězců, kde pořídí doplňky za zlomek ceny. To je samozřejmě v pořádku (taky tam chodím:)), ale je skvělé, pokud si doplníte interiér (ať už doma, v kanceláři nebo úplně někde jinde) o nějaký umělecký předmět. A hlavně takové předměty neztrácí na hodnotě, budete je mít doma/kdekoliv při vhodném výběru z kvalitních materiálů už „navždy“. Udělejte si někdy radost s velkým R. :)

lanternset_z2

Zdroj: www.dioart.cz

Ale zpět k hlavnímu tématu spjatému k této galerii. Skvělou ojedinělou novinkou je možnost zapůjčení šperků. A ne ledajakých.  V nabídce jsou nádherné ručně vyráběné šperky od světových umělců jako je Anton Heunis, který navrhuje spíše výrazné temperamentní kousky.  Já jsem si je zamilovala na první pohled. Osobně mám ráda výrazné doplňky a když se na ně podíváte z blízka, neuvěříte té luxusní precizní ruční práci. Tomu odpovídá přiměřeně cena :) Doplňky hodně střídám, takže o koupi zatím neuvažuji, nicméně nápad půjčování je opravdu super. Modely, které jsou k dispozici na zapůjčení, se bohužel nehodily na zmiňovaný ples, takže jsem tuto možnost zatím nevyužila, ale rozhodně na to chystám. Další skvělou příležitostí, kde šperky využít jsou různé oslavy nebo svatby. Takže věřím, že brzo tuto možnost vyzkouším :)

nausnice_anton_heunis_wdn313_z1

Zdroj: www.dioart.cz
naramek_anton_heunis_wdn203_z1Zdroj: www.dioart.cz

Jak vůbec funguje půjčování takových šperků? Vcelku jednoduše. Stačí si je zajít vybrat (mají v nabídce často celé komplety od náramků, náhrdelníků až po náušnice) přímo do galerie nebo internetu. Za zvolené produkty zaplatíte 50% zálohu (která vám je samozřejmě vrácena při předání zpět) a 10% z prodejní ceny činí částka půjčovného.

Kompletní informace a nabídku šperků z galerie Dioart najdete zde a nebo se tam rovnou zastavte osobně.

Já už se těším, až budu mít příležitost si šperky zapůjčit :) Tak co, uvažujete také? Máte se kde blýsknout?

PS: Brzy se můžete těšit na výsledek projektu focení těchto šperků  ve spolupráci s galerií Diaort a skvělým fotografem Petrem Huserem a Zuzanou Bílou.

2016-01-13 17.13.57

2016-01-13 17.10.13-1

Mohlo by se taky líbit...>>>