DIY – stříbrná v hlavní roli

DIY – stříbrná v hlavní roli

 

Další ze série DIY  anebo vyrob si sám. Pořídila jsem nedávno nové skvělé dekorační spreje ve stříbrné a zlaté barvě, dokonce jde vybrat z variant lesku a chromu. Určitě doma najdete něco, co se dá použít jako základ. Mohou to být skleněné láhve, něco z papíru, dřeva … Tento typ je totiž určený na opravdu širokou škálu materiálů. Na výběr je toho spousta, já jsem tentokrát zvolila již dříve vyrobenou ozdobenou svíčku s krajkou, zavařovačku, skleničku a láhev od vína (má skvělý vzorek vystouplého 3D písma). 

DSCN0076

2015-10-30 21.16.13,2

Doporučuji sprejovat ve větraných prostorech, nebo nejlépe úplně venku. Taky je dobré schovat vše, co nemá být posprejované, pod noviny a aplikovat nástřik z dostatečné vzdálenosti cca 30 cm od produktu.

Toto byl v podstatě první pokus, takže teď už např. vím, že stačí nechat zaschnout opravdu tenkou vrstvu a nástřik případně opakovat, jinak barva začne stékat a tvoří se tam nepěkné mapy (nebo můžete předstírat, že to byl záměr :) ). Další zádrhel byl u krajky – sprej se do ní docela nasál, takže původní záměr, že zůstane na svíčce pouze vzor (chtěla jsem ji odlepit) nevyšel, zůstala tedy tak, jak byla před tím (akorát obarvená).

DSCN0098

Na zavařovačku jsem přidal ozdobnou nit s korálky a uvázala ji okolo hrdla.

DSCN0086

Sklenici jsem zespodu oblepila kouskem izolepy tak, aby pod odstranění zůstal volný průhledný kus skla.

DSCN0092

Nejvíc se mi asi líbí aplikace na láhvi s vystouplým písmem.

DSCN0091

Doma jsem schovala hluboko do krabice vínové svícny, protože se k ničemu nehodily. Ale díky kombinaci sušených červených růží, které jsem dala do láhve od vína, jsem narazila na super variaci právě této barvy se stříbrnou. Takže jsem je zase vylovila a dodekorovala ještě s okvětními lístky ve stejné barvě.

Jak vidíte, opravdu na tom nic není a můžete přeměnit nepotřebné krámy na „poklady“ :) Já už přemýšlím, co s barvami ještě provedu.

DSCN0077

DSCN0083

DSCN0082

Mohlo by se taky líbit...>>>