Mini report Fashion Point

Mini report Fashion Point

Mám velkou radost, že za poslední dva měsíce se tu udály hned dvě velké módní akce. Jednou z nich byla akce Dotek (Fashion Talks a Fashion Show – slibuji, že ještě doplním taky článek) a druhou akcí byl teď o víkendu (12. 3.) Fashion Point. Od sobotního rána byly naplánovány přednášky, jejichž hlavními tématy byla móda a kontroverze. Během dne byla možnost prohlídnout si tvorbu designérů z FMK UTB nebo rovnou něco pořídit. Zároveň probíhala tématická ukázka fotek přímo u vstupu do 15. budovy ve Svitu, kde akce probíhala. Vyvrcholením byla večerní fashion show.

Veera Lifestyle - Fashion Point (14)

Veera Lifestyle - Fashion Point (7)

Veera Lifestyle - Fashion Point (8)

Veera Lifestyle - Fashion Point (6)

Veera Lifestyle - Fashion Point (16)

Pokud bych vám měla vypsat celý program dne detailněji, bylo by to asi na hooodně dlouho, protože byl opravdu nabitý. Shrnu tedy pro mne nějakým způsobem zajímavé momenty :)

Mezi prodejci na fashion marketu jste našli např. stylové ručně vyráběné motýlky (včetně hand made krabičky), kvalitní boty Vasky, originální tašky a doplňky vyráběné z plsti a jiné. Mne úplně nejvíce zaujala Sandra Švédová. Naprosto dokonalé šaty!! Jak materiálově, tak i střihově. Sice jsem nezkoušela osobně, protože většina z nich byla asi tak o půl metru delší jako já, ale i tak působily, že musí sedět skvěle. Slečna šije převážně na míru svým zákaznicím, ale přiznám se, že jsem se neodvážila ale zeptat na cenu. Nicméně určitě na ni mrkněte, pokud uvažujete o originálních šatech (šije i svatební).

Veera Lifestyle - Fashion Point (9)

Veera Lifestyle - Fashion Point (11)

Veera Lifestyle - Fashion Point (10)

Veera Lifestyle - Fashion Point (1)

Ráno odstartovala přednáška Jany Buch o funkčnosti obuvi. Výsledkem bylo to, že všichni přítomní jsme zjistili, že nemáme správnou obuv :) Kladla důraz na to, že člověk opravdu z velké části nosí takovou obuv, která absolutně nevyhovuje noze a deformuje ji. A že designéři (všeobecně) vychází ze zastaralých metod měření, které už nikdo roky neověřuje a tak se docílí toho, že se vyrábí pořád stejně špatné boty :) :( Existuje jen pár značek, které vyhovují. Ovšem ne celým svým sortimentem. Doporučení chodit bosky chce ale trochu více odvahy.

Jaroslav Kubát (nákupčí ze Zoot.cz) představil zajímavá čísla (chystám také článek)  týkající se módy a nakupování.

Lukáš Novák (Woodies.cz) se věnoval tématu spolupráce značek a v podstatě celebrit, či jinak zajímavých známých osobností. Třeba Rihanna dostala za spolupráci s Pumou 200 milionů dolarů.  To jde ne? (Doufám, že jsem nespletla jméno celebrity, značku a číslo :D).

Veera Lifestyle - Fashion Point (4)

Bohužel souběžně probíhal „Styling pro muže“ (Pavel Králíček) a „Styling pro ženy“ (Anna Žáková), takže jsem stihla jen kousek z obojího.

Velkým překvapením byla slečna Dasha Marlen, která přednášela o historii módy. Byla strašně energická a pozitivní, takže strhla publikum hned na začátku a navíc měla povídání doplněné o ukázku dobové módy, což bylo skvělým zpestřením.

Veera Lifestyle - Fashion Point (12)

Veera Lifestyle - Fashion Point (13)

Hodně jsem se těšila na blogerku Elišku Hudcovou (Time to fit), která má blog o módě, fitness a cestování. Z fotek působí hrozně mile a přátelsky, ve skutečnosti byla ještě milejší a přátelštější :) A samozřejmě mrkněte na blog, skvělá inspirace.

Celý blok přednášek uzavřela Adéla Chloe Mazánková (její web). Z mého pohledu strašně nadějná mladá slečna, která pomáhá mladým značkám/designérům a účastní se hodně zajímavých projektů. Se má :))

Úplnou tečkou byla večerní fashion show, kde svou tvorbu představili studenti FMK. Zde jsem už chyběla, takže na fotky mrkněte k Petrovi Huserovi ;)

Doufám, že bude další ročník a budete si moci sami zažít tuto skvělou akci, kterou pořádají studenti (z mého pohledu skvěle zvládnutá).

Veera Lifestyle - Fashion Point (2)

Veera Lifestyle - Fashion Point (15)

Veera Lifestyle - Fashion Point (5)

Mohlo by se taky líbit...>>>