Mini report z akce Fashion Point / 11. 3. 2017 Zlín

Jsem vždy maximálně nadšená, když se koná ve Zlíně akce jako je Fashion Point. Studenti UTB jsou moooc šikovní! Spojili zajímavá aktuální témata skrze přednášky v budově 14.-15. ve Svitu a den zakončili fashion show studentských prací v podzemních garážích.

Ranní přednášku odstartovala Veronika Blabla Hubková s tématem Slow fashion. Mluvila o dost zajímavých číslech a faktech (víte, že je módní průmysl druhý nejvíce znečišťující druh hned po ropném?) a celkově o tomto přístupu. Doporučuji mrknout na webu na články nebo videa.

Velmi působívá a charismatická byla Sofia Tureková (Cesta fashion designéra k úspěchu). Velmi nadějná mladá Slovenka, o které ještě asi dost uslyšíme. A taky hlavně uvidíme.

Po obědě nastoupila Martina Muhlberger, která přiblížila svět modelingu – ale z pohledu majitelky agentury.

Aleš Loch, zakladatel značky Playbag, nechal nahlédnout do zákulisí procesu, kterým je denně obklopen.

Thea Kučerová (ZOOT: Jak se tvoří číslo fashion magazínu) povídala o fungování časopisu – od počáteční inspirace až po samotnou tvorbu. Super přednáška!

Denní program ukončila modelka a (pro mne:D) nejznámější česká cellistka Terezie Kovalová. Mluvila emotivně o pocitech modelky, se kterými se potýkají dnes a denně a také o svých zkušenostech a začátcích.

Večer vyvrcholil fashion show, která se konala v garážích, kde studenti předvedli svou módní tvorbu.

Jak vypadl minulý ročník mýma očima? Mrkněte.

Mohlo by se taky líbit...>>>