Restaurace Tuskulum

Pamatujete si z dřívějška restauraci Tuskulum v Lukově u Zlína? Já teda jen matně, ale nedávno jsem zaregistrovala, že ji od května znovu otevřeli. Tak jsem se vydala vcelku rychle na průzkum. Už z fotek jsem tušila, že se mi tam bude líbit. No ale jakmile jsem tam byla osobně, bylo to něco víc. Láska na první pohled :) Proto taky tento článek, protože jinak o restauracích běžně nepíši. V pár fotkách bych vám chtěla představit, co že mne vlastně tak učarovalo.

Celkový design restaurace, jak interiéru, tak exteriéru. Surové cihly v kombinaci s honosným nábytkem působí skvěle. A ty obrovské lustry – tak to je moje. Vnitřní část je rozdělena na několik sálů, mne teda nejvíc zaujal právě ten s cihlami, vedle je ještě červený salónek. Zavítat taky můžete do sklípku, ale tam jsme nenahlídli. Taky je moc fajn část, kterou vstupujete do restaurace – taková útulná veranda, kde si můžete dát v klidu třeba jen kávu. Osobně bych zapracovala ještě na pár detailech, ale celkový dojem je luxusní.

Veeralifestyle -Restaurace Tuskulum

Veeralifestyle -Tuskulum (2)

Venkovní část je oáza klidu!!! Posuďte sami – kde jinde se můžete v klidu zhoupnout se sklenkou vína (ano, doma se to nepočítá:) a dívat se jen tak do zeleně, stromů, ničím nerušen… Tedy pokud zrovna neřádí děti na trampolíně :)

Veeralifestyle -Restaurace Tuskulum

Veeralifestyle -Tuskulum

Jídlo a servis byl za mne taky úplně v pořádku. Zkusila jsem řepový krém se šafránovými krutony, sumečka na celerovém pyré a panna cottu. A k tomu taky výborné víno. Co se týče obsluhy, tak člověk tady ihned pozná, že je tak trochu jinde než v obyčejné restauraci. Nebo mění vám běžně příbory někdo v bílých rukavičkách?:D Ale nemusíte se bát, jídlo nestojí pětistovku ;)

Veeralifestyle -Restaurace Tuskulum

Každé dva tři týdny mění menu dle sezónních dostupných produktů a podporují místní prodejce, což mi přijde taky super.

Tak už víte, kam vyrazíte příště?:)

 

Mohlo by se taky líbit...>>>